Úvod Pravidla Co je Footgolf

Co je Footgolf

Co je Footgolf


Na základě spojení fotbalu a golfu vznikl v Holandsku roku 2008 sport nazvaný Footgolf. Výchozím faktorem pro vznik footgolfu byl Willem Korsten, který jako první připomněl, jak po trénincích v Tottenhamu Hotspur se někteří hráči snažili dostat míč z hřiště do šatny na co nejmenší počet kopů.

  • Hraje se na golfových hřištích fotbalovým míčem na praporek do jamky, která se liší od té golfové pouze svou velikostí (50-53 cm)..
  • Mistrovské hřiště má 18 jamek, ale je možnost se setkat I s hřišti, kde je 9 jamek a v případě potřeby, či oficiálních soutěží se tyto jamky jdou dvakrát.
  • Cílem této hry je dostat fotbalový míč velikosti 4 nebo 5 do footgolfové jamky na co nejméně kopů
  • Po dohrání každé jamky zapisují hráči své výsledky do scorekarty a po ukončení kola se výsledky sčítají.
  • Jelikož se tento sport hraje na golfových hřištích, je nutné z důvodu bezpečnosti se před zahájením hry seznámit se základy chování na golfových hřištích a samozřejmě také s footgolfovými pravidly.

Main partners

gScore BaseGang s.r.o.

Basic information

Footgolf v ČR vzniká od roku 2014, kdy se zrodila myšlenka přivést a rozvíjet tento sport v České republice. V návaznosti na tuto skutečnost se Česká footgolfová acosicace stala součástí mezinárodního uskupení FIFG, která tento sport zaštiťuje.

Important links

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Media partners


You can find us on social media

FGAC na Facebook