Kontakt Jazyk CZ
Úvod Novinky Aktuální informace ke změně provozování a hraní footgolfu a fotbalgolfu od 17. 05. 2021

Detail novinky

16.05.2021

Aktuální informace ke změně provozování a hraní footgolfu a fotbalgolfu od 17. 05. 2021


Ministerstvo zdravotnictví ČR zrychluje v rozvolňování jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a § 2 odst. 1 zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů vydalo nové mimořádné opatření.

Od 17. května 2021 od 00:00 hod tak dochází ke stavu, na jehož základě lze provozovat footgolf a fotbalgolf v rozsahu a způsobem, který z hlediska obecné logiky epidemiologických rizik již není tak nepochopitelný a diskriminační.

Zásadní změna oproti stávajícímu stavu spočívá v tom, že nově již lze organizovat hru (tedy například vypisovat turnaje) v počtu až 50 osob, přičemž flajty mohou být až po čtyřech hráčích. Pozor, v tomto případě se všichni musí prokázat zdravotní způsobilostí (test, očkováni atd.)

Nové mimořádné opatření sice nařizuje při těchto aktivitách po celou dobu používání ochranných prostředků, avšak pro sportování platí výjimka, takže při dodržení rozestupu 2 metry, není používání ochranných prostředků potřeba.

Další změnou je spuštění provozu zahrádek, kdy v rámci této změny jsou stanovena přesná kritéria – jde však o podmínky, které již známe z minulého roku a nejsou tedy nikterak překvapivé (4 zákazníci u stolu, odstupy mezi zákazníky 1,5 metru, stejná vzdálenost od kolemjdoucích a splnění zdravotních podmínek – testování, prodělání, očkování).

CO TO TEDY PRO NÁS ZNAMENÁ

 1. Turnaje – do 50 osob ve stejném čase a místě povoleno – všichni prokazují zdravotní způsobilost (testy, očkování atd.).
 2. Individuální hra – bez omezení (rozestupy)
 3. Počet osob ve flajtu bez prokázání zdravotní způsobilosti (testy, očkování atd) – 2 osoby (rozestupy).
 4. Počet osob ve flajtu při prokázání zdravotní způsobilosti (testy, očkování atd) – 4 osoby (rozestupy).
 5. Trénování – 2 osoby bez testů, 4 osoby s testováním.
 6. Respirátory/roušky – při venkovní hře a trénování nejsou povinné, povinnost dodržovat rozestupy 2 m.
 7. WC – výslovně jsou zakázány vnitřní prostory venkovních sportovišť, za takový „vnitřní prostor“ však nelze považovat samostatné WC na hřišti. WC ve vnitřní části budovy, např. u recepce není omezeno.
 8. Šatny, sprchy – zakázáno
 9. Hotel – omezeno na služební cesty, resp. podle uvedených výjimek, pozor na povinnost ubytovatele vyžádat si a po celou dobu uchovávat prokázání oprávněnosti účelu pobytu.
 10. Restaurace – pouze hotelové restaurace pro ubytované v rámci definovaných výjimek.
 11. Zahrádky – povoleno, při dodržování podmínek
 12. Recepce, odbavení hráčů – povoleno, hlídat si rozestupy, dezinfekci, roušky a informovat zákazníky.


Tomáš Neumann - prezident CFGA

Další novinky

21.10.2020 Aktuální informace ke dni 21. 10. 2020

V návaznosti na usnesení vlády č. 957 ze dne 30. září 2020, kterým vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území ...

13.10.2020 Aktuální informace ke dni 13. 10. 2020

V návaznosti na usnesení vlády č. 957 ze dne 30. září 2020, kterým vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území ...

Hlavní partneři

KOMA Modular s.r.o. John Deere PepsiCo CZ, s.r.o. FAČR Bernard pivovar

Základní informace

Historie footgolfu v ČR se datuje na rok 2015, kdy se začalo hrát na prvním footgolfovém hřišti nedaleko Prahy v Golf resortu Botanika. Footgolf tak navazuje na organizaci fotbalgolfu v ČR. Tato spolupráce se rozvinula tak, že v roce 2020 spadá Footgolf a Fotbalgolf pod jednu asociaci (Česká footgolfová a fotbalgolfová asociace z.s. - CFGA) a začíná nová éra těchto sportů pod jednou hlavičkou. CFGA je členem Mezinárodní světové federace pro footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), která zastřešuje téměř čtyřicet zemí z celého světa.

Důležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítí

ČFGA na Facebook