Kontakt Jazyk CZ
Úvod Pravidla Co je Footgolf

Co je Footgolf

Co je Footgolf


FOOTGOLF - SPORT, KTERÝ V SOBĚ PROPOJUJE FOTBALOVOU VÁŠEŇ A GOLFOVÝ KLID.

Footgolf je kombinací fotbalu a golfu, kde se kopáním do fotbalového míče velikosti č. 5, snažíte dostat míč na co nejméně kopů do jamKY. Hráči footgolfu pro hru využívají golfové pravidla a hraje se na golfových hřištích s 18 nebo 9 jamkami (hrají se dvě kola). Jamky jsou velké o průměru 53 cm, s hloubkou 30 cm. Odpaliště/Odkopiště mohou,ale i nemusí být totožné s odpališti golfistů a jamky jsou většinou umisťovány mimo golfových greenů. Vítězí ten hráč, který na nejmenší počet kopů dostane míč do všech jamek.

Footgolf je považován za individuální sport, který se však prolíná s kolektivním pojetím sportovního ducha. Individuální je tím, že každý hráč hraje sám za sebe a s vlastním výsledkem hry. Kolektivní duch footgolfu je v tom, že spolu ve flightu kope skupina max. čtyř hráčů, ale i v tom, že se často na velkých turnajích hraje i systém družstev, kdy se sčítavají jednotlivé výsledky hráčů z jedné země.

Historie footgolfu v ČR se datuje na rok 2015, kdy se začalo hrát na prvním footgolfovém hřišti nedaleko Prahy v Golf resortu Botanika. Footgolf tak navazuje na organizaci fotbalgolfu v ČR. Tato spolupráce se rozvinula tak, že v roce 2020 spadá Footgolf a Fotbalgolf pod jednu asociaci (Česká footgolfová a fotbalgolfová asociace z.s. - CFGA) a začíná nová éra těchto sportů pod jednou hlavičkou. CFGA je členem Mezinárodní světové federace pro footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG - www.fifg.org), která zastřešuje téměř čtyřicet zemí z celého světa. CFGA pořádá republikovou Footgolf tour, sdružuje kluby a hráče, a nominuje hráče pro mezinárodní turnaje.

Hlavní partneři

FAČR John Deere KOMA Modular s.r.o. PepsiCo CZ, s.r.o. Bernard pivovar

Základní informace

Historie footgolfu v ČR se datuje na rok 2015, kdy se začalo hrát na prvním footgolfovém hřišti nedaleko Prahy v Golf resortu Botanika. Footgolf tak navazuje na organizaci fotbalgolfu v ČR. Tato spolupráce se rozvinula tak, že v roce 2020 spadá Footgolf a Fotbalgolf pod jednu asociaci (Česká footgolfová a fotbalgolfová asociace z.s. - CFGA) a začíná nová éra těchto sportů pod jednou hlavičkou. CFGA je členem Mezinárodní světové federace pro footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), která zastřešuje téměř čtyřicet zemí z celého světa.

Důležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítí

ČFGA na Facebook