Kontakt Jazyk CZ
Úvod Pravidla Co je Footgolf

Co je Footgolf

Co je Footgolf


FOOTGOLF - SPORT, KTERÝ V SOBĚ PROPOJUJE FOTBALOVOU VÁŠEŇ A GOLFOVÝ KLID.

Footgolf je kombinací fotbalu a golfu, kde se kopáním do fotbalového míče velikosti č. 5, snažíte dostat míč na co nejméně kopů do jamKY. Hráči footgolfu pro hru využívají golfové pravidla a hraje se na golfových hřištích s 18 nebo 9 jamkami (hrají se dvě kola). Jamky jsou velké o průměru 53 cm, s hloubkou 30 cm. Odpaliště/Odkopiště mohou,ale i nemusí být totožné s odpališti golfistů a jamky jsou většinou umisťovány mimo golfových greenů. Vítězí ten hráč, který na nejmenší počet kopů dostane míč do všech jamek.

Footgolf je považován za individuální sport, který se však prolíná s kolektivním pojetím sportovního ducha. Individuální je tím, že každý hráč hraje sám za sebe a s vlastním výsledkem hry. Kolektivní duch footgolfu je v tom, že spolu ve flightu kope skupina max. čtyř hráčů, ale i v tom, že se často na velkých turnajích hraje i systém družstev, kdy se sčítavají jednotlivé výsledky hráčů z jedné země.

Historie footgolfu v ČR se datuje na rok 2015, kdy se začalo hrát na prvním footgolfovém hřišti nedaleko Prahy v Golf resortu Botanika. Footgolf tak navazuje na organizaci fotbalgolfu v ČR. Tato spolupráce se rozvinula tak, že v roce 2020 spadá Footgolf a Fotbalgolf pod jednu asociaci (Česká footgolfová a fotbalgolfová asociace z.s. - CFGA) a začíná nová éra těchto sportů pod jednou hlavičkou. CFGA je členem Mezinárodní světové federace pro footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG - www.fifg.org), která zastřešuje téměř čtyřicet zemí z celého světa. CFGA pořádá republikovou Footgolf tour, sdružuje kluby a hráče, a nominuje hráče pro mezinárodní turnaje.

Hlavní partneři

Bernard pivovar SportHelp.cz, z. s. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky John Deere FAČR KOMA Modular s.r.o. PepsiCo CZ, s.r.o.

Základní informace

Historie footgolfu v ČR se datuje na rok 2015, kdy se začalo hrát na prvním footgolfovém hřišti nedaleko Prahy v Golf resortu Botanika. Footgolf tak navazuje na organizaci fotbalgolfu v ČR. Tato spolupráce se rozvinula tak, že v roce 2020 spadá Footgolf a Fotbalgolf pod jednu asociaci (Česká footgolfová a fotbalgolfová asociace z.s. - CFGA) a začíná nová éra těchto sportů pod jednou hlavičkou. CFGA je členem Mezinárodní světové federace pro footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), která zastřešuje téměř čtyřicet zemí z celého světa.

Důležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítí

ČFGA na Facebook